YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

HENTBOL TAKIMIMIZ 1. LİGE YÜKSELDİ.

Yer: ANTALYA

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Hentbol 2. Lig Grup müsabakaları sona erdi. Üniversitemiz Bayan Hentbol Takımı oynadığı bütün maçları kazanarak 1. Lige yükseldi. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-10 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirilen müsabakalarda Üniversitemiz Bayan Hentbol Takımı, ilk maçında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ni 25-20, ikinci maçında Erciyes Üniversitesi’ni 20-9, üçüncü maçında Atatürk Üniversitesi’ni 26-19, dördüncü ve final maçında ise İstanbul Yeditepe Üniversitesi’ni 26-17 mağlup ederek Üniversiteler Arası Bayanlar  Hentbol 1. Ligi’ne yükselme başarısı gösterdi. 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey; “Antalya ilinde düzenlenen üniversitelerarası hentbol müsabakalarında  bayan hentbol takımımız oynadığı bütün maçları kazanarak birinci lige yükselme başarısı gösterdi. Bu başarının elde edilmesinden dolayı takımımızı, sporcularımız ile antrenörlerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Hentbol Birinci Ligi’nde de üniversitemize yakışır şekilde mücadele ederek aynı başarıyı orada da sürdürmek istiyoruz.” dedi.