YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ders Kaydı Duyuruları

Bahar Kayıt Yenileme Duyurusu İçin Tıklayınız...

Harçlar İçin Tıklayınız...

2018-2019 akademik yılı bahar yarıyılı kayıt yenileme işlemleri başlamış olup tüm öğrencilerimizin(1. sınıflar dahil) ders kayıtlanmalarını danışmanlarıyla irtibat halinde 06-12 Şubat 2019 tarihleri arasında “OBS” sistemi üzerinde bizzat yapmaları gerekmektedir.

 

2018-2019 BAHAR YARIYILINDA  DERS SEÇİMİNİ YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZ SEÇTİKLERİ DERSLERİ DANIŞAMANI KESİN KAYIT VERDİKTEN SONRA 2 NÜSHA ÇIKTISINI ALIP KENDİSİ VE DANIŞMANI İMZALADIKTAN SONRA 1 NÜSHASI KENDİSİNDE ,1 NÜSHASINIDA DANIŞMANINA TESLİM ETMESİ GEREKMEKTİR. DANIŞMAN HOCALARINIZLA GÖRÜŞEBİLMEK İÇİN WEB SİTEMİZDEKİ DAHİLİ TELEFONDAN BAĞLATABİLİR VEYA KURUMSAL MAİL ADRESLERİNDEN İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ

DERS SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREK BİR HUSUSTA; Birinci sınıf öğrencileri ile genel not ortalaması 2,75’in altında olan öğrenciler üst yarıyıllardan ders alamazlar. Öğrenciler danışmanlarının olumlu görüşleri ile bir üst yarıyıldan, bulunulan dönemin derslerinin toplam saatinin 1/3’ünü aşmamak kaydıyla en fazla 3 ders alabilir. Bunun için öğrencinin önceki yarıyıllardan başarısız dersi olmaması, GANO’ sunun 2,75 ve üstünde olması, alacağı derslerin alttaki devam zorunluluğu olan dersleri ile çakışmaması şarttır. GANO’ su 1,00-1,99 arasında olan öğrenciler, azami ders yükünün en fazla %75’i(24 kredi), GANO’ su 1,00’ın altında olan öğrenciler ise, azami ders yükünün en fazla %50’si(16 kredi) kadar ders alabilirler.

***NOT: Öğrencilerimizin eğer herhangi bir değişiklik oldu ise Öğrenci Bilgi Sisteminde (OBS) kayıtlı telefon ve email adreslerini mutlaka güncellemeleri gerekmektedir. Aksi taktirde ders kayıtları yapılırken danışmanların öğrenciye ulaşamadığı durumlarda sorumluluk öğrenciye aittir. Danışmanların ders kaydı ile ilgili OBS'den gönderdiği mesajları okuyunuz, gerekli hallerde danışmanınıza dönüş yapınız.